Hoppa till huvudinnehåll Hoppa till sökning Hoppa till huvudnavigering
Växla till startsidan

Order och leverans

Det är inte möjligt att avbeställa eller ändra något i en order efter att den har bekräftats, eftersom kontraktet gäller varor som framställs eller modifieras enligt kundens krav för att passa personliga behov.

Du kan kolla leveranstider här.
Det är inte möjligt att avbeställa eller ändra något i en order efter att den har bekräftats, eftersom kontraktet gäller varor som framställs eller modifieras enligt kundens krav för att passa personliga behov.

Då produkterna i din order framställts får du en leveransbekräftelse per epost som innehåller en länk till tilläggsbeställning. 

Du kan skicka bekräftelsen med länken vidare till dina kompisar som kan beställa tilläggsexemplar av produkten inom 30 dagar. (Gäller ej fotografier.) 

Alla orders sparas hos oss i 30 dagar från det att det framställts. Du kommer väl ihåg att be om lov då du placerar en order med produkter som gjorts av en annan person.

Bekräftelsen skickas till den epostadress du angivit i ordern. Om du inte får en bekräftelse rekommenderar vi att du kollar i skräpkorgen eller under kategorin "Erbjudanden".
Produkter i samma order kan skickas i olika försändelser då vår produktion är långt automatiserad för att vi ska kunna hålla lovade leveranstider. Produkterna framställs på olika produktionslinjer vid olika tidpunkter.
Fraktkostnaderna stiger trappstegsvis enligt beställda produkter. De inkluderar frakt, packning samt material. Vi kan inte slå samman orders som placerats med olika orderkanaler eller vid olika tidpunkter pga vårt automatiserade system.
Du kan dessvärre inte sammanslå dem.

Javisst kan du det. Men med logg in-tjänsten har du möjligheten att spara och fortsätta med att designa en produkt senare. Obs! Vi sparar produkterna under Mina produkter i 90 dagar.

Javisst kan du det. Då du placerar din order kan du välja annan leveransadress. Då levereras produkterna direkt till mottagaren. Om du valt faktura som betalsätt, får du den till din epostadress. 

Kom också ihåg att uppge mottagarens telefonnummer så att hen kan meddelas om paketets ankomst.

Endast möjlig i Sverige.

Vi levererar våra produkter via Bring. Alla försändelser levereras som paket. Du får ett ankomstavi som textmeddelande till din mobil, e-post eller per brev till mottagarens adress. Fakturan levereras per email.
Alla orders tillverkas i inkomstorder och i stora partier, så tyvärr kan vi inte påverka produktionstiden för en enskild order.

När din order har skickats får du en leveransbekräftelse där du kan se leveransens frakt-ID. Allt efter som paketet skickas vidare kan du följa upp paketets gång på Postens sidor.


*

Mängdrabatt för fotografier (samma storlek och yta): 1-19 st. från 2,38 kr, 20-39 st. från 1,99 kr, 40-99 st. från 1,78 kr, 100+ st. -50 % från 1,19 kr.

Gäller ej presentkort. Kan inte kombineras med övriga erbjudanden. Erbjudandet gäller 30/5-18/6/2025.